Ne Yapıyoruz?

Finansal hizmetler sektörü dinamiklerine yönelik bilgi birikimimizi uygulama tecrübemiz ile birleştirerek kültür, strateji, liderlik ve performans alanlarında etkili uygulamalar gerçekleştirmekteyiz.

Kurumsal Kültür ve Değerler

Şirket stratejileri ve öncelikleri çerçevesinde, kültürel değişim süreçlerinin etkili bir şekilde yönetilerek paylaşılan kültürün oluşturulması, kurum kültürü ve değerlerinin tüm çalışanlar tarafından benimsenmesine yönelik uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Yönetici ve çalışanlar arasında ortak kurumsal dilin oluşturulmasını, kurum kültürü ve değerlerinin tüm yapıya yaygınlaştırılmasını ve yöndeşliği sağlıyoruz.

Storytelling in Business

Finansal hizmetler sektörü özelinde, Piano© Storytelling in Business Modelimiz ile, en güncel içeriklerle spesifik uygulamaları tasarlıyoruz. Gerçekleştirilen uygulamaların etkililiğini, iş süreçlerine yansımalarını ve sonuçlarını takip ederek hikayeleştirme yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlıyoruz.

Stratejik Öngörü ve Senaryo Planlama

Sektördeki şirketlerin doğru stratejik öngörülerle ilerlemeleri, bütünsel bakış açısıyla çok yönlü analizler gerçekleştirmeleri, görülmeyeni görerek risklerini de bu kapsamda değerlendirmeleri adına uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Sektör dinamiklerini dikkate alarak etkili senaryo planlamaları oluşturuyoruz ve gerçek anlamda bakış açısını zenginleştiren, sonuç odaklı çalışmaları ortaya çıkarıyoruz.

Sektörde sürekli gelişen teknolojiye bağlı olarak ortaya çıkan yenilikleri ve yeni düzenlemeleri de kapsayacak şekliyle; sektör oyuncularının gündemi yakalayabilmesine, yenilikleri takip edebilmesine ve bu kapsamda doğru öngörüleri belirlemelerine destek sağlıyoruz.

Risk Analizi ve Risk Yönetimi Kültürü

Sektörde her geçen gün ortaya çıkan yeni düzenlemeleri ve yenilikleri yakın bir şekilde takip ederek, şirket stratejileri ve öncelikleri çerçevesinde çok yönlü değerlendirmeler ve doğru öngörülerle potansiyel riskleri tanımlıyoruz. Risk yönetiminde yeni dinamiklerin ve anlayışların şirket kültürü ile entegrasyonunu sağlayarak tüm şirket içerisinde risk yönetimi kültürünün oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını gerçekleştiriyoruz. Bütünsel uygulamalar ile risk yönetiminde etkililiğin sağlanmasını hedefliyoruz.

Kapsayıcı ve İşbirlikçi Liderlik Uygulamaları

Belirsizlik ve riskin yüksek olduğu durumlarda kapsayıcı ve işbirlikçi liderlik uygulamaları ile etkililiğin arttırılması, öngörülemeyen durumların yönetilmesine katkı sağlayacak aksiyonların belirlenmesi ve kapsayıcı bir kültürün oluşturularak sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Proje Yönetimi Mentorluk Uygulamaları

Şirket öncelikleri kapsamında katma değer sağlayacak yeni projelerin hazırlanması, mevcut projelerin etkili şekilde yönetilmesi, şirket çalışanları arasında iletişim, işbirliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi adına proje yönetimi mentorluk uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Yalın, sade ve özgün bir anlayışla; şirket özelinde spesifik proje yönetimi sistematikleri geliştirerek her uygulamanın kültür haline dönüştürülmesine katkı sağlıyoruz.

Yetkinlik Yönetimi (VENTO©)

Şirket içerisinde mevcut yetkinlik düzeylerinin etkili ölçüm araçlarıyla çok yönlü analiz edilerek bireysel yetkinlik gelişim planlarını hazırlıyoruz ve uyguluyoruz. Sektör dinamikleri kapsamında, yeni yetkinlik setlerinin geliştirilmesi yönünde önemli katkılar sağlıyoruz. Organizasyon genelinde yetenekleri güçlendirmeyi ve finansal hizmetler sektörünün ihtiyaç duyacağı doğru yetenek dengesini sağlamayı hedefliyoruz.

VENTO© Yetkinlik Yönetimi Modeli ile yetkinlik gelişiminin sürekliliğini sağlayacak sistematikleri kurguluyoruz.

Bireysel yetkinlik gelişimini; iletişim, öz sorumluluk, öncelik yönetimi, geri bildirim kültürü, liderlik, strateji, problem çözme, proje yönetimi, müzakere, güçlü anlatım ve etkileme eğitim programları ile destekliyoruz.

Ne Yaptık?

Finansal Hizmetler alanındaki başarı hikayelerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz. Müşterilerimizin gizli bilgilerine duyduğumuz saygı nedeniyle, uygulama içerikleri özet olarak, ana hatları ile belirtilmiştir.
Kurumsal Analiz, Strateji Geliştirme, Stratejiden Performansa©

Stratejiden Performansa© Programı kapsamında, 300’den fazla çalışanı ile 5 şirketinde faaliyetlerini sürdüren firma için kurumsal analiz yapılmıştır. Stratejik yol haritası şekillendirilmiştir. Stratejinin tabana indirgenmesi adına strateji çalıştayları gerçekleştirilmiştir. Stratejinin uygulamadaki etkililiğini arttırmak için proje grupları oluşturulmuştur.

Gerçekleştirdiğimiz uygulamalar 35 ülke arasından “en iyi uygulama” seçilmiştir. PERYÖN tarafından “Fark Yaratanlar” kategorisinde ödüllendirilmiştir.

Uygulamalar: Kurumsal analiz, strateji çalıştayları, proje yönetimi mentorluğu

Süre : 1 yıl

İş Performansı Yönetimi

Bankacılık alanında lider firma için iş performansı yönetiminde etkililiği arttırmak adına firma öncelikleri doğrultusunda program tasarımı yapılmıştır. Analitik düşünme, öncelik yönetimi, planlama, proje yönetimi konularını kapsayan gelişim programları gerçekleştirilmiştir.

İş süreçleri ile entegre, katma değer sağlayan projeler hazırlanmıştır. Projelerin hazırlanması, uygulanması ve sürekliliği için proje yönetimi mentorluğu yapılmıştır.

Uygulamalar: Ön hazırlık, uygulamalı gelişim programları, proje yönetimi mentorluğu

Süre : 6 ay

Vaka Oluşturma, Vaka Analizi

Lider bankacılık şirketi gelişim merkezinin insan kaynakları ve eğitim ekiplerinin katılımıyla, farklı konularda vakaların oluşturulmasını ve vaka analizlerinin yapılmasını kapsayan çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Programda kilit teknikler ve ipuçları katılımcılarla paylaşılarak ve örneklerle zenginleştirilmiştir. Programın sonunda, eğitim programlarının etkinliğini arttırmada vaka çalışmalarının önemi üzerine ortak bir bakış açısı sağlanmıştır.

Uygulamalar:Hazırlık, çalıştay

Süre : 1 hafta

Stratejik Öngörü, Senaryo Planlama, Storytelling in Business

20 yılı aşkın tecrübesi ile lider bankacılık şirketlerinden birinin şube yöneticilerinin katılımıyla Stratejik Öngörü ve Senaryo Planlama konulu uygulamalı gelişim programı ve Storytelling in Business Konferansı gerçekleştirilmiştir.

Şirketin liderlik modeli çerçevesinde stratejik öngörü ve senaryo planlama konusunda yetkinlik gelişimine, liderlik gelişiminin sağlanmasına, yeni iş fırsatlarının değerlendirilmesine, yenilikçi ve bütünsel bir bakış açısıyla stratejinin performansa dönüştürülmesine katkıda bulunulmuştur.

Ayrıca, Storytelling in Business Konferansı liderlik ve yönetimde hikayelerin gücü ile farkındalık oluşturulmasına katma değer sağlamıştır.

Uygulamalar: Hazırlık, uygulamalı gelişim programı, konferans

Süre : 2 hafta

Kimler için Yaptık?

  • VOLKSWAGEN DOĞUŞ FİNANS
  • GARANTİ BBVA
  • YAPI KREDİ BANKACILIK AKADEMİSİ
  • DENİZBANK

98%

Müşteri Memnuniyeti

220

İş Projesi

940

Sağlanan Rehberlik

25

Kazanılan Ödül

SON HABERLER

PURA VIDA LUXURY TRAVEL

Yaşam anlamla donatıldığı ölçüde güzeldir. Yeni değerler ortaya çıkarmak, olumlu olana odaklanmak, sade ve yalın bir bakış açısıyla üretmek, geliştirmek, yeni fikirlerle ve tecrübe paylaşımıyla yaşamı zenginleştirmek ona anlam katar.

Biz de Onda Consultancy olarak «Pura Vida» felsefesiyle; yeni değerleri ortaya çıkarmaya, yeni fikirler ve tecrübe paylaşımı ile ilham vermeye, gelişime, dönüşüme ve üretmeye odaklanarak sizlerin yaşamlarına anlam katmayı amaçlıyoruz.

Lüksü nasıl en sade şekilde deneyimleyebilirsiniz?
With our Pura Vida programs…

Detaylı Bilgi için Tıklayınız
EĞİTİM PROGRAMLARI

İş dünyasında yaşanan hızlı değişimlerden ve gereksinimlerden yola çıkarak eğitim programlarımızı oluşturduk. Kültür, Strateji, Liderlik ve Performans alanlarında “iddialı içerikler” tasarladık.
Eğitimlerimizde bizlerle verimli ve keyifli bir öğrenme yolculuğuna çıkacaksınız.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız
RACA© PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ

Birlikte çalıştığımız, ülkemizin önde gelen firmalarının ihtiyaçlarından hareket ederek “RACA© Performans Yönetim Sistemi” yazılım programını geliştirdik. Danışmanlık alanındaki bilgi birikimi ve tecrübemizi entegre ettik ve çok yönlü bir ölçüm platformu oluşturduk.

RACA© Performans Yönetim Sistemi Stratejiden Performansa© modelimizin yeni bir süper gücüdür.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nasıl yardım edebiliriz?

Bizimle İletişim Kurun
tr_TRTR
en_USEN tr_TRTR