Ne Yapıyoruz?

Giyim, moda ve lüks sektörüne yönelik bilgi birikimimizi uzmanlığımız ile birleştirerek kültür, strateji, liderlik ve performans alanlarında bütünsel uygulamalar gerçekleştirmekteyiz.

Kurumsal Kültür ve Değerler

Şirket stratejileri ve öncelikleri çerçevesinde, kültürel değişim süreçlerinin etkili bir şekilde yönetilerek paylaşılan kültürün oluşturulmasına, kurum kültürü ve değerlerinin tüm çalışanlar tarafından benimsenmesine yönelik uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Yönetici ve çalışanlar arasında ortak kurumsal dilin oluşturulmasını, kurum kültürü ve değerlerinin tüm yapıya yaygınlaştırılmasını ve yöndeşliği sağlıyoruz.

Storytelling in Business

Piano© Storytelling in Business Modelimiz ile giyim, moda ve lüks sektörü özelinde, en güncel içeriklerle spesifik uygulamaları tasarlıyoruz. Marka hedeflerine uygun stratejilerin geliştirilerek hikayelerle güçlendirilmesini sağlayarak gerçekleştirilen uygulamaların etkilerini ve sonuçlarını takip ediyoruz. Hikayeleştirme yeteneğinin geliştirilmesine katkı sağlıyoruz.

Storydoing in Business

En güncel tüketici trendlerini takip ederek müşteri deneyimini zenginleştiren etkili marka hikayelerini ortaya çıkarıyor ve uyguluyoruz. Müşteri odaklı, markanın başarısını tetikleyen strateji ve çözümler geliştirerek müşteri deneyiminin farklılaştırılmasını sağlıyoruz. Gerçek marka hikayelerinin etkisini ve ortaya çıkardığı sonuçları ölçümleyerek sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyoruz.

Stratejik Öngörü ve Senaryo Planlama

Sektördeki şirketlerin doğru stratejik öngörülerle ilerlemeleri, bütünsel bakış açısıyla çok yönlü analizler gerçekleştirmeleri, görülmeyeni görerek risklerini de bu kapsamda değerlendirmeleri adına uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Sektör dinamiklerini dikkate alarak etkili senaryo planlamaları oluşturuyoruz. Gerçek anlamda bakış açısını zenginleştiren, sonuç odaklı çalışmaları ortaya çıkarıyoruz.

Kapsayıcı ve İşbirlikçi Liderlik Uygulamaları

Belirsizlik ve riskin yüksek olduğu durumlarda kapsayıcı ve işbirlikçi liderlik uygulamaları ile etkililiğin arttırılması, öngörülemeyen durumların yönetilmesine katkı sağlayacak aksiyonların belirlenmesi ve kapsayıcı bir kültürün oluşturularak sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Proje Yönetimi Mentorluk Uygulamaları

Şirket öncelikleri kapsamında katma değer sağlayacak yeni projelerin hazırlanması, mevcut projelerin etkili şekilde yönetilmesi, şirket çalışanları arasında iletişim, işbirliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi adına proje yönetimi mentorluk uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Yalın, sade ve özgün bir anlayışla; şirket özelinde spesifik proje yönetimi sistematikleri geliştirerek her uygulamanın kültür haline dönüştürülmesine katkı sağlıyoruz.

Yetkinlik Yönetimi (VENTO©)

Şirket içerisinde mevcut yetkinlik düzeylerini etkili ölçüm araçlarıyla çok yönlü analiz ederek bireysel yetkinlik gelişim planlarını hazırlıyoruz ve uyguluyoruz. Sektörün ihtiyaç duyduğu yeni yetkinlik setlerinin geliştirilmesi yönünde önemli katkılar sağlıyoruz. VENTO© Yetkinlik Yönetimi Modeli ile yetkinlik gelişiminin sürekliliğini sağlayacak sistematikleri kurguluyoruz.

Bireysel yetkinlik gelişimini; iletişim, öz sorumluluk, öncelik yönetimi, geri bildirim kültürü, liderlik, strateji, kültür ve ortak değerler, problem çözme, proje yönetimi, güçlü anlatım ve etkileme eğitim programları ile destekliyoruz.

Ne Yaptık?

Giyim, Moda ve Lüks alanındaki başarı hikayelerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz. Müşterilerimizin gizli bilgilerine duyduğumuz saygı nedeniyle, uygulama içerikleri özet olarak, ana hatları ile belirtilmiştir.
Stratejik Öngörü, Fikir Satışı

14.000'den fazla çalışanı ile global giyim pazarının premium segmentinde yer alan lider firmalardan birisi için uygulamalı gelişim programları gerçekleştirilmiştir. “Stratejik Öngörü ve Senaryo Planlama” ile “Yaratıcı Fikir Satışı ve Yöndeşlik” konularında gerçekleştirilen programlara kilit yöneticiler ve çalışanlar katılmıştır.

Program içerikleri şirket dinamikleri, ihtiyaçlar ve katılımcıların öncelikleri doğrultusunda tasarlanmıştır. Ayrıca, programlarda paylaşılan kilit mesajlar envanterler, vaka çalışmaları ve uygulamalar ile desteklenmiştir.

Programlar sırasında stratejik öngörü, senaryo planlama, stratejik yönetim, fikir satışı ve yöndeşliği sağlama konularında yetkinlik gelişimine katkıda bulunulmuştur.

Uygulamalar: Hazırlık, uygulamalı gelişim programları

Süre : 2 ay

Kurumsal Analiz, Yeniden Yapılanma, Gelişim Programları, Yetkinlik Gelişimi, Performans Yönetimi

500'den fazla çalışanı ve 35 yılı aşkın deneyimiyle faaliyetlerini sürdüren şirketin güçlü ve gelişim alanlarını, ihtiyaçlarını ve önceliklerini belirlemek amacıyla kurumsal analiz çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Kurumsal analiz değerlendirmeleri doğrultusunda organizasyon yapısı yeniden tasarlanmıştır. İnsan Kaynakları süreçleri ile ilgili uygulamalar gerçekleştirilerek yetkinlikler belirlenmiştir ve tüm çalışanlar için iş tanımları oluşturulmuştur.

Sürdürülebilirliği sağlamak adına performansı etkili bir şekilde ölçmek ve gelişim alanlarına odaklanmak için performans yönetim sistemi kurgulanmıştır.

Satış, satış geliştirme, iletişim ve liderlik konularında gelişim programları tamamlanmıştır.

Uygulamalar: Analiz, uygulamalı gelişim programları, sistematik geliştirme

Süre : 6 ay

Kimler için Yaptık?

  • Hugo Boss
  • İşmont

98%

Müşteri Memnuniyeti

220

İş Projesi

940

Sağlanan Rehberlik

25

Kazanılan Ödül

SON HABERLER

EĞİTİM PROGRAMLARI

İş dünyasında yaşanan hızlı değişimlerden ve gereksinimlerden yola çıkarak eğitim programlarımızı oluşturduk. Kültür, Strateji, Liderlik ve Performans alanlarında “iddialı içerikler” tasarladık.
Eğitimlerimizde bizlerle verimli ve keyifli bir öğrenme yolculuğuna çıkacaksınız.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız
RACA© PERFORMANS YÖNETİM SİSTEMİ

Birlikte çalıştığımız, ülkemizin önde gelen firmalarının ihtiyaçlarından hareket ederek “RACA© Performans Yönetim Sistemi” yazılım programını geliştirdik. Danışmanlık alanındaki bilgi birikimi ve tecrübemizi entegre ettik ve çok yönlü bir ölçüm platformu oluşturduk.

RACA© Performans Yönetim Sistemi Stratejiden Performansa© modelimizin yeni bir süper gücüdür.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Nasıl yardım edebiliriz?

Bizimle İletişim Kurun
tr_TRTR
en_USEN tr_TRTR